תריס חשמלי נחשב לאחד מסוגי התריסים האהובים ביותר שיש, ולו מכיוון שמדובר בפיתוח שמגלם בתוכו את מיטב הטכנולוגיה. אלו הם תריסים הכוללים מנוע, באמצעותו ניתן להפעיל אותם בלחיצת כפתור, לשלוט על כמות האור שנכנס לבית או אפילו לשלוט עליהם מרחוק, באמצעות אפליקציה ייעודית. זאת ועוד, כיום כל חלון יכול להפוך להיות חשמלי, וזאת באמצעות התקנה פשוטה של מנוע על גביו.

הבעיה היא שתריסים חשמליים אינם חפים מבעיות אפשריות, אשר לרוב נוגעות למנוע שלהם.

על התקלות האפשריות בתריסים

תריסים חשמליים בכלל, ומנועי תריסים אלה בפרט, עלולים להינזק בלא מעט דרכים. העובדה שהמנוע הינו חשמלי מהווה כר פורה למספר תקלות אפשריות, דוגמת קצר חשמלי או בלאי של אחד מרכיביו האלקטרוניים הרגישים מאד. מכיוון שהתיקון עלול להיות מורכב בכל קנה מידה, חשוב שלא לנסות להתעסק עם כך לבד אלא לפנות מראש לחברה הפועלת בתחום. הידע המקצועי של אנשי החברה יגדיר מה ניתן לעשות, כאשר האופציות נעות בין כיול מחודש של המנוע, תיקון נקודתי שלו או החלפתו במנוע חדש.

סוג אחר של תקלות נוגע למאפיינים אחרים של התריסים החשמליים. תרחיש ראשון היא קריעה של החבל שמחבר בין התריס לבין המוט עליו הוא ממוקם, מה שמצריך החלפה של החבל. יש להדגיש שסוג אחר של תקלות נחשב לפשוט יותר לתיקון, דוגמת ניתוק בין שלבי התריס – תקלה עמה ניתן להתמודד לרוב באופן עצמאי.

בגדר חובה: התאמה למאפיינים

לא ניתן להתפשר בעת תיקון מנוע של תריס חשמלי: לא רק באופן התיקון, אלא גם כשזה נוגע להחלפה. חשוב לוודא שהמנוע הנבחר מתאים למאפייני התריס בכל מאת האחוזים, ואפילו לא בעשירית אחוז פחות. המנוע צריך, למשל, לעמוד בקנה אחד עם משקל התריס. יכולת הנשיאה של המנוע היא קריטית, כאשר ישנו טווח רחב של יכולות: החל מכ-10 ק"ג ועד למספר הגדול מכך בערך פי עשרה.

חברת trisim4u, מהבולטות בשדה המשחק בישראל, עוסקת בייצור, שיווק, התקנה ותיקון של תריסים מסוגים שונים, לרבות תריסים חשמליים. היא מספקת לכל תריס פתרון מקצועי, באחריות מלאה ותמורת מחיר שווה לכל כיס.