אם יש לכם תריסים הזזה רפרפת בבית, סביר להניח שנתקלתם במהלך השנים במספר תקלות שונות. חלקן מצריכות פנייה לאנשי מקצוע ובחלקן ניתן לטפל באופן עצמאי. הנה כמה מהתקלות הנפוצות בתריסים אלו, והסבר קצר כיצד מטפלים בהן ומי יכול לעשות זאת:

תריסי הזזה רפרפת הינם תריסים הנעים על ציר אופקי ולכן מאפשרים חדירה רבה יותר של אור ואויר לחלל החדר באמצעות מוט המסובב את השלבים ומנוף שמרים ומוריד אותם. אחד מהיתרונות המובהקים שלהם הוא בין השאר האפשרות להתקינם באמצעות סוגים שונים של שלבים – שלבי פלסטיק, שלבי אלומיניום ושלבי עץ וכך ניתן להתאימם לסגנון העיצובי של החלל וכמו כן לדרישות הייחודיות של כל חדר.

אך גם תריסי אלו יכולים לסבול מתקלות שונות, שאת חלקן ניתן לפתור לבד ללא צורך בהחלפה. לעיתים בשל השמש החזקה הישירה על התריס, יכולות תושבות התריסים להתפורר. הדבר קורה כשמדובר בתריסים מאיכות נמוכה מאד. במקרה כזה יש להחליף את התושבות בתושבות איכותיות יותר שתחזקנה מעמד שנים רבות. גם מצב שבו נתקעים גלגלי התריסים או נשברים נחשב לתקלה נפוצה. גם כאן יש להחליף את הגלגלים הקיימים בחדשים, בין אם באופן עצמאי ובין אם בעזרתו של בעל מקצוע מהתחום.

לעיתים ישנה הרגשה גם כי התריס תקוע או לא זז, או שמאוד קשה לפתוח ולסגור את השלבים, וזה לרוב סימן שישנה בעיה בגלגל התריס ויש לתקנו או להחליפו. אם בחרתם להחליפו לבד יש לשים לב כי קיימים סוגים שונים של גלגלים כך שכל סוג מותאם לתריסים שונים. יש להקפיד לרכוש את הגלגלים המתאימים לתריסים שברשותכם.

מצב נפוץ נוסף הינו חוסר יכולת של התריס להיסגר או להיפתח עד הסוף כך שהמנוף האחראי על הורדת והעלת השלבים תקוע. כאן ישנה אפשרות כי הבעיה היא במנעול התריס או במנוף התריס. בשני המקרים ניתן לתקן או להחליף לחדש, אך יש לשים לב לא להפעיל כוח רב על חלקי התריס ובכך לגרום לנזק נוסף.

האם נתקלתם בבעיה כלשהי בתריסים? trisim4u ישמחו להעמיד לרשותכם צוות מקצועי ואמין של מומחים בתחום התריסים שיסייע לכם.