בשנים האחרונות הפכו הבתים החכמים להיות טרנד של ממש. לא קשה להבין מדוע, כאשר מתייחסים לרשימת היתרונות הרחבה שלהם: אלו הם בתים אשר תפעול של מערכות ומכשירים בהם נעשה דרך מערכת פיקוד אחת, עם אפשרות לקבוע מראש תרחישי הפעלה או שימוש. הפיכת הבית לחכם נחשבת כיום לפשוטה ומהירה, מבלי שיש צורך לשנות את תשתיות הבית בצורה ניכרת. זאת ועוד, באמצעות הבית החכם ניתן להשאיר חלק ניכר מהעבודה לטכנולוגיה עצמה, כאשר המערכות מתאימות את מאפייני המכשירים לתנאים השוררים בבית.

תריסי הבית, למרבה השמחה, אינם יוצאים מכלל זה. באמצעות מערכת בית חכם ואפליקציה ייעודית, ניתן גם לשלוט עליהם מרחוק, ובצורה הפשוטה ביותר שיש. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הפיתוח שיכול לשפר את איכות החיים שלכם מהקצה אל הקצה.

כך זה מתבצע

התקנת בית חכם כיום, כאמור, מבוססת על התקנת מערכת פיקוד מרכזית וחיבור המכשירים ומערכות הבית אליה. מה שבעבר היה כרוך בשינויי תשתיות ובמתיחת כבלים למכביר, נעשה כיום בצורה אלחוטית לרוב, עם חיישנים המותקנים על גבי המכשירים השונים. כאשר מתקינים את החיישן על התריס, לכן, ניתן לשלוט עליו דרך מערכת הפיקוד, להגדיר תרחישי הפעלה (למשל, פתיחה של התריסים מדי בוקר) ועוד.

השליטה בתריסי הבית במערכות הבית החכם יכולה להיעשות מכל מקום ומכל זמן. זאת מכיוון שאחוז ניכר ממערכות הבית החכם מגיע עם אפליקציה, הניתנת להתקנה פשוטה על גבי הטלפונים החכמים.

שורה ארוכה של יתרונות

לא קשה לחשוב על שימושים אפשריים של אפליקציה השולטת על תריסי הבית: אם נמצאים מחוץ לבית ונזכרים ששכחתם לפתוח את התריסים בבוקר, תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור. כך גם בתרחיש אחר, נפוץ גם כן, בו אתם מעוניינים לסגור את התריסים מכיוון שיורד פתאום גשם.

היבט חשוב נוסף הוא שפתיחת וסגירת התריסים באמצעות אפליקציה נחשבים לפתרון נוח, ולעיתים גם לפתרון היחידי, עבור אנשים הסובלים מקשיים פיזיים שונים: נכים, בעלי מוגבלויות ועוד. בתרחישים קיצוניים, דוגמת שריפה, עשויה הפעלה מהירה זו, הנעשית באמצעות האפליקציה, גם להציל חיים.

חברת ויקטור תריסים מספקת עבור לקוחותיה תריסים ושירותים שונים עבור תריסים, כולל סיוע בהתאמתם למערכות בית חכם.